آغاز مرحله دوم المپیاد کامپیوتر از صبح امروز/پیشتازی تیم ژاپن

[ad_1]

مرحله دوم المپیاد کامپیوتر در حالی امروز آغاز می‌شود که تیم ژاپن در جایگاه اول و ایران در رده ششم قرار گرفته است.

دکتر حمیدرضا عظمتی، سخنگوی بیست‌ونهمین المپیاد کامپیوتر در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه این رقابت‌ها طی دو روز برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: دور اول این رقابت‌ها روز یکشنبه، 8 مردادماه برگزار شد.

وی زمان برگزاری دور دوم این رقابت را امروز سه‌شنبه، 10 مردادماه دانست و ادامه داد: در هر دور از این رقابت 3 سوال در اختیار تیم‌ها قرار داده می‌شود و برای هر کدام از سوالات 100 نمره لحاظ می‌شود.

عظمتی با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان شرکت کننده در این رقابت باید برنامه کامپیوتری بنویسند، اظهار کرد: مرحله اول روز یکشنبه از 9 صبح تا ساعت 14 برگزار و نتایج آن به صورت آنلاین اعلام شد.

به اعلام وی هر یک از شرکت‌کنندگان نتایج آزمون خود را دریافت کردند.

سرپرست دانشگاه شهید رجایی، زمان برگزاری این المپیاد را 5 ساعت ذکر کرد و گفت: نتایج نهایی بر اساس معدل امتیازاتی است که شرکت کنندگان در این دو مرحله کسب می‌کنند.

وی با اشاره به امتیازات شرکت‌کنندگان، گفت: بر اساس آخرین اطلاعات استخراج شده تیم دانش‌آموزی ژاپن امتیازات بالایی را کسب کردند و تیم ایران در جایگاه ششم قرار گرفته است.

عظمتی با تاکید بر اینکه این رده‌بندی نهایی نیست، افزود: نتایج نهایی بعد از رقابت مرحله دوم تعیین خواهد شد.

سخنگوی بیست و نهمین المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 با تاکید بر اینکه اعطای مدال‌های این المپیاد روز پنج‌شنبه است، افزود: مرحله دوم این رقابت‌ها از ساعت 9 صبح امروز، سه‌شنبه 10 مردادماه تا ساعت 14 برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

[ad_2]
مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

تولید هیدروژن خالص با کارایی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

[ad_1] محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شدند با هدف تکیه بر سوخت‌های پاک، هیدروژن خالص را با یک فرایند شیمیایی ...

سومین سمپوزیوم ایمونوسل‌تراپی در سرطان برگزار می‌شود

[ad_1] سومین سمپوزیوم ایمونوسل تراپی در سرطان با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی برگزار می‌شود. به گزارش ...

ثبت انجمن‌های علمی گروه پزشکی در سامانه ثبت شرکت‌ها تسهیل می‌شود

[ad_1] رئیس کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی با بیان این‌که ثبت انجمن‌های علمی گروه پزشکی در سامانه ثبت شرکت‌ها تسهیل می‌شود، ...