آغاز کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی از فردا

[ad_1]

چگونگی راه‌های استفاده از فناوری‌های نوین در زمینه درمان بیماری‌های اعصاب و نیز ایجاد پل ارتباطی میان اساتید، متخصصان و دست اندرکاران علوم اعصاب، از اهداف برپایی ششمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی در تهران اعلام شده است.

به گزارش ایسنا، محمد تقی جغتایی، رییس انجمن علوم اعصاب ایران با بیان این مطلب اظهار کرد: این کنگره علمی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی و توسط مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران، انجمن علوم اعصاب ایران و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران، انستیتو روانپزشکی تهران، ‌دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و برخی دیگر از مراکز علمی و تحقیقاتی  به مدت سه روز از 29 آذر در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی در مرکز همایش‌های رازی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این کنگره با حضور بیش از 1000 تن از متخصصان، اساتید و پژوهشگران حوزه علوم اعصاب و با شرکت پنج تن از محققان برجسته بین‌المللی گشایش می‌یابد. نتایج و دستاوردهای علمی این کنگره برای متخصصان رشته‌های نورولوژی، جراحان مغز و اعصاب، روانپزشکان، متخصصان علوم اعصاب، فیزیولوژی آناتومی، نورورادیولوژی، رادیولوژی، ایمونولوژی، روانشناسان و متخصصان حوزه‌های مرتبط با رشته‌های مهندسی از جمله برق، مکانیک، مهندسی پزشکی و فیزیک قابل استفاده است.

رییس ششمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی همچنین بیان کرد: در جریان برگزاری این کنگره علمی، نشست‌های دانش آموزی، دانشجویی و دستیاری از بخش‌های جانبی کنگره است که به ترتیب توسط دانش‌آموزان خلاق در حوزه علوم اعصاب، دانشجویان علوم پزشکی و دستیاران نورولوژی و روانپزشکی برگزار می‌شود. 

به اعلام جغتایی، امسال برای دومین بار، بخش‌های جشنواره عکس و فیلم و تقدیر از برترین مقاله و پایان‌نامه در حوزه علوم اعصاب به کنگره افزوده شده و انجمن علوم اعصاب ایران با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در نظر دارد در این کنگره از تعدادی از پژوهشگران جوان حوزه‌های علوم اعصاب (زیر 35 سال) با اهدای جوایزی تقدیر کند.

انتهای پیام

[ad_2]
مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

بانکداری اینترنتی

اینترنت بانک ، امکاناتي از قبيل دريافت موجودي به صورت آنلاين، انتقال وجه بين کليه حساب ها در بانک ، ...

مقابله با حملات سایبری

گروهی متشکل از 34 شرکت فناوری دنیا ، تفاهم نامه ای با موضوع حفظ امنیت سایبری کابران را به امضا ...

ویژگی های نسخه جدید تلگرام

چند روز اخیر تلگرام نسخه جدیدی را به نام tellegram X منتشر کرده است که به گفته دوروف مدیر این ...