افتتاح نگارخانه دانشگاه هنر با حمایت معاونت علمی


دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری یکی از پایه‌های اقتصاد خلاق را فرهنگ دانست و گفت: از این رو 20 تا 25 درصد درآمد دنیا و مشاغل دنیا مرتبط با صنایع خلاق است.

به گزارش ایسنا، نگارخانه دانشگاه هنر با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی‌وفناوری ریاست جمهوری افتتاح شد.

سید محمدحسین سجادی نیری در مراسم افتتاحیه نگارخانه دانشگاه هنر خطاب به دانشجویان و محققان با تاکید بر اینکه کشور بدون توان و تلاش شما اصلاح نمی‌شود، افزود: اگر نگاه ما این باشد که این اصلاحات در کوتاه‌مدت باید اتفاق بیفتد و تنها منافع آن برای ما باشد، قطعا به موفقیتی دست نخواهیم یافت.

وی با تاکید بر اینکه شاید نسل‌هایی باید از خودگذشتگی کنند تا ما یک اقتصاد آباد، شکوفا و بالنده داشته باشیم، یادآور شد: عدم وابستگی به خام‌فروشی و منابع زیرزمینی یکی از میراث‌هایی است که اگر آن را برای آیندگان باقی بگذاریم، اثر نامطلوبی را در پی خواهد داشت؛ از این رو باید بتوانیم از توانمندی‌های هنری مبتنی بر یک اقتصاد خلاق بهره ببریم.

نیری، یکی از پایه‌های اقتصاد خلاق را فرهنگ و هنر دانست و ادامه داد: در دنیا به طور متوسط بین 20 تا 25 درصد درآمد و مشاغل مرتبط با صنایع خلاق است.

انتهای پیام


مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه محقق اردبیلی با دانشگاه گرجستان

رئیس گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه محقق اردبیلی از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه محقق اردبیلی با دانشگاه گرجستان ...

وقوع 858 پس‌لرزه بعد از گذشت 13 روز از زلزله “هجدک”

با گذشت 13 روز از زلزله بزرگ استان کرمان تعداد 858 پس‌لرزه در این استان گزارش شده است. به گزارش ...

مردم ۴۰ ثانیه زلزله کرمانشاه را احساس کردند

عضو هیات علمی دانشگاه کرمانشاه با اشاره به حزئیات زلزله ۲۱ آبان کرمانشاه گفت: ساکنان این مناطق ۴۰ ثانیه این ...