اگر از شرکت‌های خصوصی حمایت نمی‌کنیم آزار نرسانیم/خروج سالیانه ۱۵۰ هزار نفر از کشور


معاون توسعه فناوری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه سالانه ۱۵۰ هزار نفر از کشور خارج می‌شوند، گفت: با اقداماتی که بنیاد ملی نخبگان اجرایی کرده است در اکنون حاضر روزانه ۳ نخبه به کشور باز می‌گردند.

به گزارش ایسنا، دکتر علی وطنی در اختتامیه چهارمین جشنواره زیست فناوری ایران افزود: نسل جدیدی پا به عرصه وجود گذاشته‌اند که از خام فروشی فاصله گرفته اند و به سمت تولید محصول در حرکت هستند.

وی با بیان اینکه این مسیر نیاز به زیر بناهای تحقیقاتی دارد، اظهار کرد: امروز ما در جایگاهی قرار داریم که باید مراقب باشیم تا بازار محصولات زیست فناوری را از ما نگیرند و باید در این راستا بیشتر فناور تربیت کنیم و سعی نکنیم هر روز کرکره‌های شرکت‌های دانش‌بنیان پایین کشیده شود.

وطنی با تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان نقش موثری در تولید و اقتصاد مبتنی بر تعقل و تفکر و دانش دارند، ادامه داد: با استفاده از فناوری‌های نوین می‌توان شهرها و روستاها را عاری از آلودگی کرد ضمن آنکه بخش اعظمی از اشتغال کشور را تامین کرد.

معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوی با اشاره به خروج سالیانه ۱۵۰ هزار نفر از کشور، یادآور شد: با اقداماتی که بنیاد ملی نخبگان اجرایی کرده است در اکنون حاضر روزانه ۳ نفر از نخبگان به کشور باز می‌گردند.

وی با بیان اینکه باید مسوولان کشور حمایت کردن از بخش خصوصی و بازارسازی را جز وظایف خود بدانند، خاطرنشان کرد: اگر از شرکت‌های بخش خصوصی حمایت نمی‌شود آنها را آزار ندهیم.

انتهای پیام


مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه محقق اردبیلی با دانشگاه گرجستان

رئیس گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه محقق اردبیلی از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه محقق اردبیلی با دانشگاه گرجستان ...

وقوع 858 پس‌لرزه بعد از گذشت 13 روز از زلزله “هجدک”

با گذشت 13 روز از زلزله بزرگ استان کرمان تعداد 858 پس‌لرزه در این استان گزارش شده است. به گزارش ...

مردم ۴۰ ثانیه زلزله کرمانشاه را احساس کردند

عضو هیات علمی دانشگاه کرمانشاه با اشاره به حزئیات زلزله ۲۱ آبان کرمانشاه گفت: ساکنان این مناطق ۴۰ ثانیه این ...