بررسی گزارش روند اجرای سند هوافضا


گزارش روند اجرای سند هوا فضا در نود و پنجمین جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور بررسی شد.

به گزارش ایسنا، در ابتدای این جلسه که به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد، گزارش رصد و پایش علمی در سطح ملی و بین‌المللی، که توسط ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور تهیه شده بود، ارائه شد.

دستور بعدی جلسه 95 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، گزارش روند اجرای سند هوافضا بودکه توسط دکتر منوچهر منطقی، رئیس مرکز ملی فضایی کشور ارائه شد.

در این گزارش با اشاره به رشد تولیدات علمی کشورمان در سال‌های اخیر در حوزه هوافضا، برخی از آمارها در این زمینه نیز تحلیل و بررسی شد.

در ادامه گزارش ارائه شده توسط رئیس مرکز ملی فضایی کشور با اشاره به برنامه‌های کشور در زمینه پرتاب ماهواره بومی، برخی از از کمبودها و کاستی‌ها در این حوزه مورد اشاره قرار گرفت.

در پایان این گزارش با اشاره به اهمیت فناوری فضایی به عنوان یک فناوری پیشرو، اهتمام به همکاری‌های بین‌المللی در این حوزه، ضمن توجه به مصالح ملی کشور، نیز مورد اشاره قرار گرفت.

بر اساس اعلام مرکز گزارش شورای عالی انقلاب فرهنگی، بعد از ارائه این گزارش اعضای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور نظرات و پیشنهادهای خود را بیان کردند که اهم آن عبارت از توجه به ابعاد حقوقی فعالیت‌های فضایی، رفع موانع ساختاری در تصمیم‌گیری‌های کلان و در نظر گرفتن امنیت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری فعالیت‌های فضایی است.

انتهای پیام


مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

امکان تولید خانگی برق و حرارت با پیل‌های سوختی محققان کشور

محققان کشور با استفاده از نانوکامپوزیت‌ها غشاهایی را برای ساخت پیل‌های سوختی ارائه کردند که استفاده از آن موجب افزایش ...

راهیابی 315 مقاله به کنفرانس ملی شیمی فیزیک ایران

دبیر بیستمین کنفرانس شیمی فیزیک ایران گفت: 315 مقاله به دبیرخانه کنفرانس ملی شیمی فیزیک ایران واقع در دانشگاه اراک ...

دومین دوره جایزه ملی تحول دیجیتال در دانشگاه تهران برگزار می‌شود

دومین دوره جایزه ملی تحول دیجیتال با هدف ارزیابی، ارائه بازخورد و در نهایت معرفی سازمان‌های پیشرو در تحول دیجیتال ...