برگزاری چهارمین کنفرانس ملی مهندسی برق در اسفندماه


دبیر کمیته اجرایی چهارمین کنفرانس ملی مهندسی برق ایران گفت: مراکز تولیدی هنوز از سیستم‌های قدیمی و فرسوده در تجهیرات و ابزار خود استفاده می‌کنند و این باعث مصرف زیاد برق در این مراکز شده که با بازسازی این دستگاه‌ها می‌توانیم رشد بسیار زیادی در مصرف بهینه برق داشته باشیم.

محمدرضا یوسفی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ارتباط ضعیف صنایع با دانشگاه‌ها در رشته برق، اظهار کرد: صنایع هنوز اعتماد کافی به دانشگاه‌ها ندارند و پروژه‌های خود را به آنها واگذار نمی‌کنند. همچنین وضعیت اقتصادی نامطلوب برخی از کارخانه‌ها باعث شده است تا به بخش پژوهش اهمیت ندهند و ارتباط صنایع با دانشگاه‌ها بسیار ضعیف باقی بماند.

وی با اشاره به برگزاری کنفرانس مهندسی برق ایران به میزبانی دانشگاه آزاد نجف آباد، اظهار کرد: چهارمین دوره این نشست تخصصی اسفندماه امسال با هدف گسترش دانش فنی و تبادل آخرین دستاوردهای علمی و تحقیقاتی توسط صنعتگران، پژوهشگران و اندیشمندان مراکز پژوهشی و دانشگاهی داخل کشور و رصد رویدادهای علمی و تجاری مرتبط با رشته برق برگزار می‌شود.

یوسفی افزود: محورهای این همایش علمی در سه بخش مهندسی برق، پزشکی، کامپیوتر و در گرایش‌های قدرت، کنترل، مخابرات، الکترونیک، بیوالکتریک، سخت افزار، نرم افزار، شبکه و پایگاه داده است.

این استاد دانشگاه اظهار امیدواری کرد با برگزاری چنین نشست‌های تخصصی بتوانیم پیوند دو بخش دانشگاه و صنعت را مستحکم کنیم.

یوسفی افزود: مقالاتی که در این زمینه‌ها برای دبیرخانه ارسال می‌شود، مورد ارزیابی داوران این همایش علمی قرار گرفته و موضوع مصرف بهینه برق در صنایع در این بخش بیشتر مورد توجه است. 

وی گفت: مقالات برتر در مجله علمی پژوهشی روش‌های هوشمند در صنعت برق چاپ می‌شود و از علاقه‌مندان در این رشته دعوت می‌شود یافته‌های خود را در قالب مقالات علمی تا بهمن‌ماه به دبیرخانه کنفرانس ارسال کنند.

یوسفی تصریح کرد: چهارمین کنفرانسملی مهندسی برق با همکاری مرکز تحقیقات ریز شبکه‌های هوشمند و به میزبانی دانشگاه آزاد نجف آباد در اسفندماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام


مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

تایید 40 پتنت برای ثبت بین‌المللی از سوی کانون پتنت معاونت علمی

مدیر کانون پتنت از تایید 40 پتنت برای ثبت بین‌المللی در 6 ماه نخست امسال گزارش داد تا یکی از ...

رخداد بزرگترین زلزله هفته در استان کرمان/ثبت زلزله 3 ریشتری در جمکران

جمکران در هفته گذشته زلزله 3 ریشتری را تجربه کرده، ضمن آنکه زلزله بزرگی با بزرگای 4.7 و 5.2 ریشتر ...

همکاری‌های علمی و فناوری با ازبکستان توسعه می‌یابد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، توسعه مناسبات علمی و دانشگاهی را یکی از زمینه‌های همکاری بین ایران و ازبکستان ...