برگزیدگان مسابقه دانش‌آموزی نور معرفی شدند

[ad_1]

105 گروه از بین 2 هزار گروه شرکت‌کننده در مسابقه دانش‌آموزی نور انتخاب شدند که دو گروه از منتخبین از کشورهای افعانستان و پاکستان هستند.

به گزارش ایسنا، داوری حدود 2 هزار فیلم کوتاه 60 ثانیه‌­ای از آزمایش­‌های علمی مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی ­یینگ، به پایان رسید.

جذابیت نمایشی برای همگان، مهمترین شاخص‌ ارزیابی آثار است و پس از آن دقت علمی بیان موضوع، کیفیت اجرای آزمایش یا ساخت ابزار،  تاثیرگذاری بر مخاطب و ارزش آموزشی اثر، میزان تلاش و همکاری گروهی در ساخت اثر از جمله معیارهای ارزیابی آزمایش‌­های ارسالی بوده است. علاوه بر آن کیفیت ساخت فیلم و قابلیت نمایشی بودن فیلم در برنامه تلویزیونی نیز مورد توجه قرار گرفت.

جلسه آخر داوری با موضوع نقد و بررسی روند داوری در دوره اول و دوم مسابقه دانش‌آموزی نور در دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) با حضور تمامی داوران و اعضای دبیرخانه مسابقه تشکیل و پس از آن امتیازدهی بصورت نرم‌افزاری انجام شده است.

بر اساس رای داوران 231 دانش‌­آموز در قالب 105 گروه دانش‌آموزی در این مسابقه منتخب شده‌­اند که دو گروه از آن­ها از کشور پاکستان و افغانستان هستند. در این مسابقه 100 گروه برتر باید انتخاب می‌­شدند، اما به دلیل هم رتبه‌بودن 5 گروه از دانش‌آموزان 105 گروه برگزیده شدند.

منتخبین این مسابقه از استان‌­های تهران، کرمانشاه، زنجان، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، سمنان، کرمان، فارس، آذربایجان شرقی، گلستان، مرکزی، کردستان، البرز، خراسان رضوی، خوزستان، قم، همدان، زنجان، مازندران، یزد، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد هستند.

مراسم اختتامیه و اهدای جوایز در 10 شهریورماه امسال مصادف با عید قربان در محل تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می­‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]
مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

بانکداری اینترنتی

اینترنت بانک ، امکاناتي از قبيل دريافت موجودي به صورت آنلاين، انتقال وجه بين کليه حساب ها در بانک ، ...

مقابله با حملات سایبری

گروهی متشکل از 34 شرکت فناوری دنیا ، تفاهم نامه ای با موضوع حفظ امنیت سایبری کابران را به امضا ...

ویژگی های نسخه جدید تلگرام

چند روز اخیر تلگرام نسخه جدیدی را به نام tellegram X منتشر کرده است که به گفته دوروف مدیر این ...