تایید 40 پتنت برای ثبت بین‌المللی از سوی کانون پتنت معاونت علمی

[ad_1]

مدیر کانون پتنت از تایید 40 پتنت برای ثبت بین‌المللی در 6 ماه نخست امسال گزارش داد تا یکی از پیش نیازهای ورود محصولات دانش‌بنیان به بازارهای بین‌المللی یعنی حفاظت از حقوق مالکیت فکری انجام شود.

به گزارش ایسنا، مهدی ضیغمی مدیر کانون پتنت معاونت علمی درباره آمار ثبت بین‌المللی اختراع توسط این کانون اظهار کرد: 140 درخواست در 6 ماه نخست امسال برای ثبت بین المللی به کانون ارائه شد در نهایت با بررسی‌های انجام شده 40 درخواست مورد تایید قرار گرفت.

ضیغمی ادامه داد: درخواست‌های تایید شده برای ثبت به کارگزاران ثبت اختراع کانون معرفی شده‌اند. همچنین برای افزایش شانس گرنت شدن درخواست‌ها در اداره ثبت اختراع آمریکا یا سایر دفاتر آنها را بر اساس مدل‌های استاندارد اداره ثبت اختراع آمریکا و اروپا مورد بررسی قرار دادیم.

بر اساس اعلام معاونت علمی، یکی از مهم‌ترین الزامات و پیش‌نیازهای ورود محصولات دانش‌بنیان به بازارهای بین‌المللی اطمینان از حفاظت از حقوق مالکیت فکری و اثبات حق مالکیت فناوران و شرکت‌ها بر آنها است. از این رو نظام‌‏های مالکیت فکری و به ویژه نظام ثبت اختراع (پتنت) برای ثبت رسمی این دستاوردها و احراز مالکیت افراد بر نوآوری‏‌ها و ابتکاراتشان در کشورهای مختلف ایجاد شده است.

عدم توجه به قوانین مالکیت فکری در بازار بین‌الملل می‌تواند خسارات زیادی را از جمله افشا شدن فناوری در بازار هدف یا مورد پیگرد قرار گرفتن از طرف رقبا و سازندگان محصولات مشابه شود.

از مهم‌ترین ماموریت‌های کانون پتنت ایران، حمایت از ثبت اختراع در ادارات ثبت اختراع بین‌المللی است. از مزایای ثبت اختراع، عدم افشای نتایج با ارزش حاصل از تحقیقات شرکت‌های دانش‌بنیان یا پایان‌نامه‌های دانشجویی در قالب مقاله و کمک به تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی پژوهشگران و نخبگان علمی و صنعتی است.

انتهای پیام

[ad_2]
مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

ویژگی های نسخه جدید تلگرام

چند روز اخیر تلگرام نسخه جدیدی را به نام tellegram X منتشر کرده است که به گفته دوروف مدیر این ...

تولید هیدروژن خالص با کارایی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

[ad_1] محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شدند با هدف تکیه بر سوخت‌های پاک، هیدروژن خالص را با یک فرایند شیمیایی ...

سومین سمپوزیوم ایمونوسل‌تراپی در سرطان برگزار می‌شود

[ad_1] سومین سمپوزیوم ایمونوسل تراپی در سرطان با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی برگزار می‌شود. به گزارش ...