تلاش کشور برای دستیابی به دانش فنی ساخت کامپوزیت کابل‌های مخابراتی


با حمایت ستاد توسعه فناوری مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی تولید عنصر مقاوم کامپوزیتی (FRP) به عنوان یکی از نیازهای اساسی صنایع کابل‌سازی و کابل‌های مخابراتی بومی‌سازی می‌شود.

به گزارش ایسنا، تولید عنصر مقاوم کامپوزیتی (FRP) در صنایع کابل سازی، کابل‌های مخابراتی و قدرت به ویژه کابل‌های فیبر نوری یکی از نیازهای مهم در کشور است.

تاکنون تمامی نیازهای داخلی از طریق واردات تامین شده است و این در حالی است که از سوی کارخانه‌های تولید کابل فیبر نوری در کشور نیاز خود را برای دستیابی به این محصول اعلام کرده‌اند که در این راستا برنامه‌ریزی‌هایی از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تدوین شده است.

بر این اساس ستاد توسعه فناوری مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی با هدف تامین نیاز صنایع مصرفی و صادرات محصول در این حوزه اقدام به حمایت از یکی از شرکت‌های فناور کشور کرده است تا زیرساخت‌های لازم برای تولید انبوه این ماده فراهم شود.

FRP با ترکیبی از الیاف شیشه خاص، رزین‌های پلیمری و مواد افزودنی دیگر تحت فرایند پالتروژن تولید می‌شود و باید به گونه‌ای ساخته شود که خواص فیزیکی و مکانیکی مورد نیاز در صنایع کابل سازی از جمله مدول الاستیسیته بالا، انعطاف پذیری و عایق بودن را مطابق شاخص‌های تعیین شده داشته باشد.

انتهای پیام


مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه محقق اردبیلی با دانشگاه گرجستان

رئیس گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه محقق اردبیلی از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه محقق اردبیلی با دانشگاه گرجستان ...

وقوع 858 پس‌لرزه بعد از گذشت 13 روز از زلزله “هجدک”

با گذشت 13 روز از زلزله بزرگ استان کرمان تعداد 858 پس‌لرزه در این استان گزارش شده است. به گزارش ...

مردم ۴۰ ثانیه زلزله کرمانشاه را احساس کردند

عضو هیات علمی دانشگاه کرمانشاه با اشاره به حزئیات زلزله ۲۱ آبان کرمانشاه گفت: ساکنان این مناطق ۴۰ ثانیه این ...