ثبت انجمن‌های علمی گروه پزشکی در سامانه ثبت شرکت‌ها تسهیل می‌شود

[ad_1]

رئیس کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی با بیان این‌که ثبت انجمن‌های علمی گروه پزشکی در سامانه ثبت شرکت‌ها تسهیل می‌شود، از حمایت ویژه وزارت بهداشت از انجمن‌هایی که انتخابات الکترونیک برگزار می‌کنند، گزارش داد.

به گزارش ایسنا، دکتر باقر لاریجانی در نشست با دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی و مسئولین ارشد سازمان ثبت شرکت‌های کشور که به منظور تسهیل فرایندهای اجرایی انجمن‌های علمی برگزار شد، با بیان برنامه‌های حوزه آموزش علوم پزشکی کشور گفت: انجمن‌های علمی گروه پزشکی یکی از نهادهای همکار وزارت بهداشت هستند که می‌توانند نقش چشمگیری در ارتقای آموزش علوم پزشکی ایفا کنند.

دکتر لاریجانی به قدمت انجمن‌های علمی گروه پزشکی اشاره کرد و افزود: اعضای این انجمن‌ها اساتید برجسته حوزه علوم پزشکی کشور هستند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت به تلاش‌های صورت گرفته برای برگزاری الکترونیک انتخابات انجمن‌ها اشاره کرد و افزود: این برنامه مورد استقبال برخی انجمن‌های علوم پزشکی کشور قرار گرفت. چرا که برگزاری انتخابات الکترونیک ضمن کاهش نیاز به حضور فیزیکی باعث می‌شود اعضا بتوانند بدون وقفه در برنامه‌های درمانی و علمی خود در انتخابات انجمن‌ها شرکت کنند.

وی افزود: برای توسعه انتخابات الکترونیک انجمن‌ها برنامه‌ریزی جامعی در کمیسیون صورت گرفته و در نظر است تا با ساز و کارهای حمایتی ویژه شرایط استقرار کامل این برنامه فراهم شود.

دکتر لاریجانی خاطرنشان کرد: انجمن‌های علمی طبق قانون باید در سامانه ثبت شرکت‌ها ثبت شوند و علاوه بر فرایند اولیه ثبت هر بار که انتخابات هیات مدیره انجمن‌ها برگزار می‌شود، باید اطلاعات اعضای جدید هیات مدیره در این سامانه به‌روزرسانی شود.

رئیس کمیسیون انجمن‌های علمی کشور افزود: طبق گزارش‌های واصله به وزارت بهداشت این فرایند زمان‌بر و پیچیده است و انجمن‌ها در این مسیر با چالش‌هایی مواجه هستند.

دکتر لاریجانی گفت: لازم است وزارت بهداشت و سازمان ثبت شرکت‌ها از طریق همکاری مشترک برنامه‌ریزی مناسبی برای رفع این چالش و تسهیل فرایند ثبت انجمن‌های علمی گروه پزشکی کنند.

در ادامه دکتر سید جلیل حسینی، دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی نیز با اشاره به فعالیت‌های این کمیسیون گفت: تاکنون حدود 190 انجمن در کمیسیون به تصویب رسیده است که گاهی انجمن‌ها در مسیر اجرایی خود با مشکلاتی مواجه هستند که باید با همکاری دستگاه‌های اجرایی کشور این مشکلات مرتفع شود.

وی خاطرنشان کرد: در این رابطه یکی از مشکلات انجمن‌ها بحث ثبت انجمن در سازمان ثبت شرکت‌ها است که در اجرای آن دچار مشکلاتی هستند. اطلاعات انجمن‌ها علاوه بر ثبت اولیه در بازه‌های زمانی 3 ساله نیز باید در سامانه ثبت شرکت‌ها به‌روزرسانی شود.  گاها ماه‌ها و سال‌ها می‌گذر دو انجمن ها نمی‌توانند اطلاعات جدید خود را پس از انتخابات انجمن در سامانه ثبت شرکت‌ها ثبت کنند.

دکتر تویسرکانی، معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز با بیان اینکه کارهای صورت گرفته در سازمان ثبت بر مبنای قوانین و آیین‌نامه‌ها صورت گرفته و سعی شده شرایط برای کاربران سیستم‌های این سازمان تسهیل شود، گفت: امیدواریم با این نشست و همکاری‌های بعدی بتوانیم به تسهیل ثبت انجمن‌های علمی گروه پزشکی کمک کنیم.

دکتر ادب، مدیر کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری نیز در ادامه این نشست ضمن بیان آمارها و روندهای فعالیت ثبت شرکت‌ها به پیاده‌سازی دولت الکترونیک و انجام فرایندهای سازمان ثبت به صورت الکترونیک اشاره کرد و گفت: جلسات توجیهی هم برای انجمن‌های علمی برگزار شده و سعی ما این است که با همکاری وزارت بهداشت بتوانیم فرایند ثبت این انجمن‌ها را بهبود ببخشیم.

دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزیر بهداشت نیز بر لزوم ایجاد زبان مشترک بین کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی و سازمان ثبت شرکت‌ها  تاکید کرد و گفت: آشنایی سازمان ثبت با شرایط ویژه انجمن‌های علمی گروه پزشکی و همچنین آشنایی بیشتر همکاران ما در انجمن‌های علمی با آیین‌نامه‌ها و فرایندهای سازمان ثبت می‌تواند این شرایط را تسهیل کند.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، در نهایت مقرر شد علاوه بر اینکه جلسات مشترکی بین کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی و سازمان ثبت شرکت‌ها برگزار شود، نشست‌هایی هم با حضور هیات مدیره انجمن‌های علمی برگزار شود تا سازمان ثبت شرکت‌ها بتواند روندهای قانونی خود مطابق قانون تجارت را مطرح کند و نهایتا این اقدامات بتواند در فاصله کوتاهی مشکلات ثبت انجمن‌های علمی را برطرف کند. 

انتهای پیام

[ad_2]
مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

بانکداری اینترنتی

اینترنت بانک ، امکاناتي از قبيل دريافت موجودي به صورت آنلاين، انتقال وجه بين کليه حساب ها در بانک ، ...

مقابله با حملات سایبری

گروهی متشکل از 34 شرکت فناوری دنیا ، تفاهم نامه ای با موضوع حفظ امنیت سایبری کابران را به امضا ...

ویژگی های نسخه جدید تلگرام

چند روز اخیر تلگرام نسخه جدیدی را به نام tellegram X منتشر کرده است که به گفته دوروف مدیر این ...