جایزه بین‌المللی بخش ریلی IMECHE به استاد ایرانی تعلق گرفت


جایزه بین‌المللی انجمن مهندسان مکانیک در بخش ریلی در سال 2017 میلادی، به دکتر داوود یونسیان عضو هیات علمی دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم وصنعت ایران تعلق گرفت.

به گزارش ایسنا، جایزه بین‌المللی انجمن مهندسان مکانیک در بخش ریلی در سال 2017 به دلیل ایده نوآورانه مطرح شده برای کنترل تلاطم مایعات در واگن‌های تانکر در مقاله “Novel control strategies for roll/pitch stabilization of tank wagons” که در مجله معتبر Rail and Rapid Transit انتشارات SAGE در سال 2016 منتشر شد، به دکتر داوود یونسیان عضو هیات علمی دانشکده مهندسی راه‌آهن دانشگاه علم وصنعت ایران اهدا می‌شود.

انجمن مهندسان مکانیک (Institute of Mechanical Engineering) که به اختصار IMECHE  خوانده می‌شود، قدیمی‌ترین و از معتبرترین انجمن‌های مهندسی دنیاست که مقر آن در کشور انگلستان بوده و از سال 1847 فعالیت دارد.

عنوان جایزه به اختصار به نام مؤسسین بخش ریلی این انجمن، “AGNEW/GOODALL” است و هر ساله به محققان برتر این حوزه اهدا می‌شود.

این جایزه در مراسم رسمی که 12 اکتبر 2017 (20 مهر 1396) در مقر اصلی این انجمن در لندن برگزار می‌شود، اهدا خواهد شد.

از دریافت‌کنندگان این جایزه معتبر بین‌المللی می‌توان از پروفسور پولاچ (Polach) از کشور سوئیس و صاحب تئوری مشهوری به همین نام در تماس چرخ و ریل نام برد.

انتهای پیام


مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه محقق اردبیلی با دانشگاه گرجستان

رئیس گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه محقق اردبیلی از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه محقق اردبیلی با دانشگاه گرجستان ...

وقوع 858 پس‌لرزه بعد از گذشت 13 روز از زلزله “هجدک”

با گذشت 13 روز از زلزله بزرگ استان کرمان تعداد 858 پس‌لرزه در این استان گزارش شده است. به گزارش ...

مردم ۴۰ ثانیه زلزله کرمانشاه را احساس کردند

عضو هیات علمی دانشگاه کرمانشاه با اشاره به حزئیات زلزله ۲۱ آبان کرمانشاه گفت: ساکنان این مناطق ۴۰ ثانیه این ...