جشنواره ایده‌های برتر در کردستان برگزار می‌شود


رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان، با اشاره به برگزاری جشنواره ایده برتر را به مناسبت هفته پژوهش و فناوری سال 1396 در آبان‌ماه، اظهار کرد: «کارگاه عملی آشنایی با کلان داده ها» و «کارگاه عملی بانک های اطلاعاتی NoSQL » از جمله برنامه‌های پیش رو بنیاد ملی نخبگان استان کردستان است.

«رحمت صادقی» در مصاحبه با ایسنا، با اعلام این گزارش اظهار کرد: بنیاد نخبگان استان کردستان در نظر دارد جشنواره ایده برتر را به مناسبت هفته پژوهش و فناوری سال 1396 برگزار کند.

وی افزود: این جشنواره در پنج محور کارآفرینی در حوزه گردشگری، بهینه‌سازی مصرف آب و انرژی، طراحی خلاقانه المان شهری، فناوری حوزه سلامت و نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری جهت ایجاد فضای رقابتی در میان نخبگان و استعدادهای برتر و بهره‌مندی از هوش و استعداد جامعه علمی استان در راستای ایده‌پردازی برای حوزه‌های اولویت‌دار استان برگزار می‌شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان، در خصوص نحوه شرکت در این جشنواره، گفت: ایده‌پردازان می‌توانند حداکثر تا آخر روز پنجشنبه 25 آبان ماه ‌جاری ایده‌های خود را در سامانه طراحی شده به آدرس اینترنتی http://kurdistan.bmn.ir ثبت کنند.

وی ادامه داد: به ایده‌های برتر انتخاب شده در هرکدام از محورهای جشنواره جوایزی در مراسم اختتامیه هفته پژوهش اهداء خواهد شد.

صادقی از دیگر برنامه‌های پارک علم و فناوری استان کردستان را برگزاری «کارگاه عملی آشنایی با کلان داده ها» دانست و اعلام کرد: این کارگاه با هدف افزایش مهارت‌های کسب و کار برای کمک به خوداشتغالی و کارآفرینی  در فارغ التحصیلان و  دانشجویان رشته‌های مهندسی کامپیوتر و ارتباطات و فناوری اطلاعات و دیگر علاقمندان به این حوزه برگزار می‌شود. 

وی با اشاره به برگزاری همزمان «کارگاه عملی بانک های اطلاعاتی NoSQL » برای علاقمندان، تصریح کرد: این کارگاه‌ها با تخفیف 20 درصدی برای دانشجویان در نیمه پایانی آبان‌ماه جاری برگزار می شود.


انتهای پیام


مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه محقق اردبیلی با دانشگاه گرجستان

رئیس گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه محقق اردبیلی از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه محقق اردبیلی با دانشگاه گرجستان ...

وقوع 858 پس‌لرزه بعد از گذشت 13 روز از زلزله “هجدک”

با گذشت 13 روز از زلزله بزرگ استان کرمان تعداد 858 پس‌لرزه در این استان گزارش شده است. به گزارش ...

مردم ۴۰ ثانیه زلزله کرمانشاه را احساس کردند

عضو هیات علمی دانشگاه کرمانشاه با اشاره به حزئیات زلزله ۲۱ آبان کرمانشاه گفت: ساکنان این مناطق ۴۰ ثانیه این ...