حضور برنده جایزه نوبل 1985 در دانشگاه شریف


دهمین کنفرانس بین‌المللی مواد مغناطیسی و ابررسانا (MSM17) با حضور پروفسور «فون کلیتسینگ»، برنده جایزه نوبل 1985 فیزیک، در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، دهمین کنفرانس بین‌المللی مواد مغناطیسی و ابررسانا (MSM17) با حضور دانشمندان و پژوهشگران برجسته جهان طی روزهای 27 تا 30 شهریورماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

این کنفرانس صبح روز دوشنبه، 27 شهریورماه با سخنرانی پروفسور «فون کلیتسینگ»، برنده جایزه نوبل 1985 فیزیک از مرکز تحقیقاتی ماکس پلانک آلمان آغار به کار خواهد کرد.

کنفرانس‌های بین‌المللی مواد مغناطیسی و ابررسانایی MSM به عنوان یک کنفرانس علمی در زمینه مغناطیس و ابررسانایی و کاربردهای آن و به منظور تقویت روابط علمی میان دانشمندان منطقه، با جامعه علمی پیشرفته جهان، بیست سال پیش آغاز به کار کرد. اولین کنفرانس منطقه‌ای مواد مغناطیسی و ابررسانا (MSM99) سال 1999 توسط پروفسور محمد اخوان در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

هدف این کنفرانس جمع‌آوری گروه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی محققان و تکنولوژیست‌ها برای بحث در مورد نتایج جدید و چالش‌های جاری در زمینه ابررسانایی و مغناطیس است. هدف این کنفرانس‌ها به اشتراک گذاشتن تجربیات دانشمندان در سراسر جهان و افزایش همکاری و تبادل اطلاعات دانشمندان منطقه با جامعه بین‌المللی است.

پس از برگزاری اولین کنفرانس MSM که به عنوان “کنفرانس جهانی اولی در کشورهای جهان سوم” خوانده شد، هشت کنفرانس بین‌المللی MSM با همکاری پروفسور اخوان عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف در کشورهای اردن، تونس، مراکش، ازبکستان، هند، مالزی و ترکیه برگزار شده است.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه شریف، علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به آدرس http://physics.sharif.ir/~msm17 مراجعه کنند.

انتهای پیام


مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

تفاوت مقاوم‌سازی در ایران پس از بم و مکزیک پس از زلزله 8 ریشتری

زلزله بزرگ و تاریخی مکزیک موجب شد که از بیش از 20 سال قبل این کشور اقدام به مقاوم‌سازی و ...

بررسی فناوری‌های نوین سامانه‌های احتراقی در دانشگاه شریف

هفتمین کنفرانس سوخت و احتراق ایران با هدف تبادل اندیشه و انتقال آخرین دستاوردها و تجربیات متخصصین داخلی و خارجی ...

تجلیل سرپرست وزارت علوم از چهار دهه تلاش‌های علمی “دکتر جبه‌دار”

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در منزل دکتر “پرویز جبه‌دار مارالانی”، چهره ماندگار مهندسی برق ایران و ...