حضور برنده جایزه نوبل 1985 در دانشگاه شریف


دهمین کنفرانس بین‌المللی مواد مغناطیسی و ابررسانا (MSM17) با حضور پروفسور «فون کلیتسینگ»، برنده جایزه نوبل 1985 فیزیک، در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، دهمین کنفرانس بین‌المللی مواد مغناطیسی و ابررسانا (MSM17) با حضور دانشمندان و پژوهشگران برجسته جهان طی روزهای 27 تا 30 شهریورماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

این کنفرانس صبح روز دوشنبه، 27 شهریورماه با سخنرانی پروفسور «فون کلیتسینگ»، برنده جایزه نوبل 1985 فیزیک از مرکز تحقیقاتی ماکس پلانک آلمان آغار به کار خواهد کرد.

کنفرانس‌های بین‌المللی مواد مغناطیسی و ابررسانایی MSM به عنوان یک کنفرانس علمی در زمینه مغناطیس و ابررسانایی و کاربردهای آن و به منظور تقویت روابط علمی میان دانشمندان منطقه، با جامعه علمی پیشرفته جهان، بیست سال پیش آغاز به کار کرد. اولین کنفرانس منطقه‌ای مواد مغناطیسی و ابررسانا (MSM99) سال 1999 توسط پروفسور محمد اخوان در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

هدف این کنفرانس جمع‌آوری گروه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی محققان و تکنولوژیست‌ها برای بحث در مورد نتایج جدید و چالش‌های جاری در زمینه ابررسانایی و مغناطیس است. هدف این کنفرانس‌ها به اشتراک گذاشتن تجربیات دانشمندان در سراسر جهان و افزایش همکاری و تبادل اطلاعات دانشمندان منطقه با جامعه بین‌المللی است.

پس از برگزاری اولین کنفرانس MSM که به عنوان “کنفرانس جهانی اولی در کشورهای جهان سوم” خوانده شد، هشت کنفرانس بین‌المللی MSM با همکاری پروفسور اخوان عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف در کشورهای اردن، تونس، مراکش، ازبکستان، هند، مالزی و ترکیه برگزار شده است.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه شریف، علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به آدرس http://physics.sharif.ir/~msm17 مراجعه کنند.

انتهای پیام


مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

علم ژنتیک در ایران مغفول مانده است

عضو هیأت علمی گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه ژنتیک علمی است که در ...

استارتاپ‌ها می‌توانند انقلاب بزرگی در حوزه اشتغال و اقتصاد کشور ایجاد کنند

رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه استارتاپ ها دارای خاصیت خلاقیت و ...

آیا از یخچال صندوق دار خودران چیزی شنیده اید ؟!

هر لحظه و هر ثانیه با پیشرفت تکنولوژی تغییرات بسیاری در وسایل و لوازم الکترونیکی و غیر الکترونیکی ایجاد می ...