حقیقت علم موجب تقرب به خدا و مبداء قدرت است

[ad_1]

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: حقیقت علم موجب تقرب به خدای متعال و مبداء قدرت است.

به گزارش خبرنگار ایسنا ، حجت‌الاسلام والمسلمین حمید پارسانیا ظهر امروز در آئین اختتامیه سومین دوره طرح ملی گفتمان نخبگان علوم انسانی که در مرکز همایش های غدیر برگزار شد عنوان کرد: حقیقت علم موجب تقرب به خدای متعال و مبداء قدرت است انسانی که جویای حقیقت علم باشد به خداوند نزدییک خواهد شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: علم خود سلطان است و ابزار دست بشر نیست جاهل اگر علم نداشته باشد اما در یک نظام عالمانه‌ای تدبیر می‌شود.

وی تصریح کرد:انسان می‌تواند به علم عمل نکند و آن را انکار کند اما نمی‌تواند نفهمد، این در مقابل نظریاتی است که علم را حاشیه ساخت انسان می‌دانند در حالی که اگر انسان علم را ساخته بود باید اختیارات خود را مقوم علم می‌داند اما واقعیت آن است که انسان در حقیقت علم کاره‌ای نیست.

حجت الاسلام پارسانیا خاطرنشان کرد:علم نوعی ولایت بر انسان دارد و تقرب مبدأ قدرت را نصیب وی می‌کند، دوری انسان از خداوند دوری زمانی و زمینی نیست بلکه دور شدن از خداوند را به سبب جهل می شود.

وی اظهار داشت: دوره جوانی زمان تزکیه نفس است و در این دوران لحظات مؤثر بر تحول درونی و بیرونی انسان، زیارت معصومین(ع)، همسفر شدن با دوستان همراه و استفاده از اساتید دغدغه‌مند می باشند این دوره از گفتمان علوم انسانی فرصتی خوب در این عرصه به وجود آورد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد:هر فردی که به دنبال نزدیک شدن به سرچشمه خوبی‌هاست باید علم خود را افزایش داده و از علم خود در عرصه عمل استفاده کند .

وی در این باره گفت:علم تا آخر با غربت همراه است چرا که به هر میزانی که انسان با علم آشنا می‌شوند غربت وی با محیط روزمره خود بیشتر می‌شود.

حجت الاسلام پارسانیا خاطرنشان کرد: امیدواریم دانشجویان این دوره بتوانند در سطح کشور حرکت‌های علمی و پژوهشی خوبی را در حوزه اسلامی‌سازی علوم انسانی رقم بزنند .

گفتنی است آئین سومین دوره آموزشی طرح ملی نخبگان علوم انسانی با معرفی برگزیدگان و رونمایی از کتاب دومین دوره این طرح به کار خود پایان داد.

لازم به ذکر است در این آئین از خانم‌ها محدیث لطفی، فاطمه تجزیه‌چی، مریم سادات محمودزاده، مهدیه روحی، فاطمه مال میر، زهرا سادات موسوی و سیده زینب مرتضوی به عنوان برگزیدگان گفتمان تجلیل به عمل آمد. همچنین علی تهرانچی، شعیب نریمانی، مصطفی سلیمانی، رضا باقری، محمدجواد فلاحتی، سیدعلی خاتمی، حسین صادقی، حسین عباسی و مهدی سلامی از دیگر برگزیدگان سومین طرح ملی نخبگان علوم انسانی بودند.


انتهای پیام

[ad_2]
مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

بانکداری اینترنتی

اینترنت بانک ، امکاناتي از قبيل دريافت موجودي به صورت آنلاين، انتقال وجه بين کليه حساب ها در بانک ، ...

مقابله با حملات سایبری

گروهی متشکل از 34 شرکت فناوری دنیا ، تفاهم نامه ای با موضوع حفظ امنیت سایبری کابران را به امضا ...

ویژگی های نسخه جدید تلگرام

چند روز اخیر تلگرام نسخه جدیدی را به نام tellegram X منتشر کرده است که به گفته دوروف مدیر این ...