حل مشکلات مالی صندوق در صورت پرداخت نیم درصد بودجه عمومی دولت

[ad_1]

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در صورت عدم پرداخت نیم درصد بودجه عمومی دولت به صندوق نوآوری و شکوفایی، اعتبارات این صندوق تا سال 1402 تمام می‌شود.

دکتر بهزاد سلطانی با حضور در غرفه ایسنا در بیست‌وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها به خبرنگار ایسنا، گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی مانند سازمان‌های هزینه‌ای نیست که ردیف بودجه داشته باشد و هر سال دولت به آن پول دهد و پس از خرج آن مانند معاونت علمی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سال آینده دوباره از دولت بودجه بگیرد.

وی ادامه داد: در واقع سرمایه‌ای به ما داده شده که باید آن را در اختیار هزاران شرکت قرار دهیم و پس از بازگرفتن آن دوباره این پول را در اختیار هزاران شرکت دیگر قرار دهیم.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: با اینکه در قانون ذکر شده است که نیم درصد بودجه عمومی دولت هر سال باید به صندوق پرداخت شود، این مبلغ تا به اکنون پرداخت نشده است.

سلطانی یادآور شد: البته ما گله‌مند نیستیم، چرا که دولت فعلی با وجود فشار اقتصادی که متحمل آن است، به ما سرمایه داده است؛ در حالی‌که دولت‌های قبل هیچ پولی به صندوق نداده بودند؛ اما دولت فعلی با وجود تمام فشارهای اقتصادی و با توجه به صحبت‌های مقام معظم رهبری بیش از دو هزار و 200 میلیارد تومان پول به عنوان سرمایه در اختیار صندوق قرار داده است.

وضعیت آینده منابع باقیمانده صندوق با فرض تکمیل سرمایه اولیه و بدون دریافت نیم درصد

وی گفت: عملکرد دکتر روحانی برای صندوق فوق‌العاده بوده است؛ اما به هر اکنون تقاضاهای شرکت‌های دانش‌بنیان هم زیاد است و با توجه به مسیری که در اکنون طی آن هستیم؛ اگر آن نیم درصدی که در قانون ذکر شده به ما پرداخت نشود تا 6 سال دیگر صندوق دچار مشکل می‌شود.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان خاطرنشان کرد: در صورت پرداخت نیم درصد بودجه عمومی دولت به صندوق مسائل مالی صندوق حل می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]
مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

ویژگی های نسخه جدید تلگرام

چند روز اخیر تلگرام نسخه جدیدی را به نام tellegram X منتشر کرده است که به گفته دوروف مدیر این ...

تولید هیدروژن خالص با کارایی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

[ad_1] محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شدند با هدف تکیه بر سوخت‌های پاک، هیدروژن خالص را با یک فرایند شیمیایی ...

سومین سمپوزیوم ایمونوسل‌تراپی در سرطان برگزار می‌شود

[ad_1] سومین سمپوزیوم ایمونوسل تراپی در سرطان با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی برگزار می‌شود. به گزارش ...