زنان نخبه علمی ایران 28 مرداد تجلیل می‌شوند


در رویداد جایزه زنان در علم که در روز شنبه 28 مرداد ماه برگزار می‌شود، از زنان نخبه علمی کشور تجلیل به عمل می‌آید.

به گزارش ایسنا، از طرف دفتر مشاور وزیر در امور زنان و خانواده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هدف شناسایی، معرفی، تشویق و حمایت زنان پژوهشگر تاثیرگذار در حوزه علم و شناسایی سهم تولیدات علمی زنان پژوهشگر در پیشبرد علم در جمهوری اسلامی ایران در روز شنبه 28 مرداد ماه برگزار می‌شود.

جایزه زنان در علم جایزه‌ای است که به زنان پژوهشگر علم که در زمینه گسترش مرزهای دانش، خدمت به گسترش ارزش‌های اجتماعی و در راستای توسعه پایدار فعالیت شاخصی داشته باشند، اهدا می‌شود. داوطلبان باید فعالیت شاخصی در عرصه‌های علمی بالاتر از وظایف شغلی خود و به شکل غیررسمی در سطح جامعه داشته باشند.

شناسایی، معرفی، تشویق و حمایت زنان پژوهشگر تاثیرگذار در حوزه علم و شناسایی سهم تولیدات علمی زنان پژوهشگر در پیشبرد علم در جمهوری اسلامی ایران هدف اهدای این جایزه است و زنان پژوهشگر فعال در حوزه علم می‌توانند نامزد دریافت این جایزه شوند.

همچنین عملکرد فرد انتخاب شده باید در زمینه مورد نظر ابتکاری و بالاتر از فعالیت‌های موجود در آموزش رسمی کشور باشد. این جایزه به زنان پژوهشگری تعلق می‌گیرد که در زمان اعلان فراخوان در قید حیات باشند.

دکتر اکرم قدیمی دبیر اجرایی جایزه زنان در علم با بیان اینکه در این دوره از جایزه زنان در علم حدود 250 نفر شرکت کردند، گفت: پس از داروی از این تعداد 216 نفر واجد شرایط شرکت در این رویداد تشخیص داده شدند.

به اعلام وی از این تعداد 28 استاد تمام، 41 دانشیار، 63 استادیار و 84 نفر کارشناس و مربی هستند.

به گزارش ایسنا، در جایزه زنان در علم که در سالن قلم کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود، برگزیدگان رتبه‌های اول تا سوم و همچنین یک نفر به عنوان برگزیده جوان معرفی خواهند شد.

انتهای پیام


مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه محقق اردبیلی با دانشگاه گرجستان

رئیس گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه محقق اردبیلی از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه محقق اردبیلی با دانشگاه گرجستان ...

وقوع 858 پس‌لرزه بعد از گذشت 13 روز از زلزله “هجدک”

با گذشت 13 روز از زلزله بزرگ استان کرمان تعداد 858 پس‌لرزه در این استان گزارش شده است. به گزارش ...

مردم ۴۰ ثانیه زلزله کرمانشاه را احساس کردند

عضو هیات علمی دانشگاه کرمانشاه با اشاره به حزئیات زلزله ۲۱ آبان کرمانشاه گفت: ساکنان این مناطق ۴۰ ثانیه این ...