ساخت اپلیکیشنی که بر سلامت قلب نظارت می‌کند+فیلم

[ad_1]

یک تیم از مهندسان پزشکی از موسسه فناوری کالیفرنیا “کلتک” از یک اپلیکیشن موبایلی رونمایی کردند که می‌تواند با استفاده از یک دوربین گوشی هوشمند در عرض چند دقیقه وضعیت سلامت قلب فرد را مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، محققان به رهبری “مرتضی غریب” دانشمند ایرانی، توانستند با استفاده از یک گوشی هوشمند و تنها در عرض یک دقیقه گردن بیمار را کنترل کرده تا بر جریان خونی که به قلب می‌رسد، نظارت کنند.

این اپلیکیشن جابجایی پوست گردن را در هنگام پمپاژ خون در سرخرگ کاروتید، مورد بررسی قرار می‌دهد.

مرتضی غریب از مؤسسه فناوری کالیفرنیا (California Institute of Technology) مشهور به CalTech که رهبر ارشد این پژوهش است، اظهار کرد: این اپلیکیشن پتانسیل آن را دارد که در نحوه بررسی و نظارت بر بیماری‌های قلبی و کنترل آنها توسط پزشکان و بیماران هم در آمریکا و هم در کشورهای در اکنون توسعه انقلابی به پا کند.

در یک کارآزمایی بالینی، مهندسین کلتک، موسسه تحقیقات پزشکی هانتینگتون و دانشگاه کالیفرنیای جنوبی USC نشان دادند که این اپلیکیشن می‌تواند به صورت کاملا غیر تهاجمی اطلاعات دقیقی درباره سلامت قلب شما را ارائه دهد.

این اپلیکیشن در حقیقت آزمون LVEF را تکرار می‌کند که یک شاخص کلیدی برای سنجش سلامت قلب بوده و تصمیم گیری‌های تشخیصی و درمانی پزشکان مبتنی بر آن هستند.

پزشکان برای انجام این کار به سادگی از گوشی‌های هوشمند آیفون استفاده کرده و آن را تنها به مدت یک تا دو دقیقه مقابل گردن بیمار نگه داشتند.

غریب اظهار کرد: “در یک مدت زمان بسیار کوتاه، ما توانستیم به مجموعه‌ای از داده‌های سودمند بالینی دست پیدا کنیم.”

لازم به ذکر است که یکی دیگر از کسانی که در این پژوهش دکتر غریب را یاری کرده، “ماریان رضوی” نام دارد که وی نیز دانشمندی ایرانی بوده و استارتاپی به نام Avicena را برای گرفتن مجوز و تجاری‌سازی این اپلیکیشن راه‌اندازی کرده است.

انتهای پیام

[ad_2]
مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

بانکداری اینترنتی

اینترنت بانک ، امکاناتي از قبيل دريافت موجودي به صورت آنلاين، انتقال وجه بين کليه حساب ها در بانک ، ...

مقابله با حملات سایبری

گروهی متشکل از 34 شرکت فناوری دنیا ، تفاهم نامه ای با موضوع حفظ امنیت سایبری کابران را به امضا ...

ویژگی های نسخه جدید تلگرام

چند روز اخیر تلگرام نسخه جدیدی را به نام tellegram X منتشر کرده است که به گفته دوروف مدیر این ...