سند توسعه و چشم‌انداز زیست‌شناسی کشور تدوین می‌شود

[ad_1]

عضو هیأت مدیره انجمن زیست‌شناسی ایران از تدوین سند توسعه و چشم‌انداز زیست‌شناسی کشور گزارش داد و گفت: برای تدوین سند توسعه و چشم‌انداز علم زیست‌شناسی کشور نشست‌هایی با دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام شده است.

به گزارش ایسنا، علیرضا ساری امروز، اول شهریور ماه در افتتاحیه سومین کنفرانس ملی علوم جانوری در دانشگاه شهرکرد، اظهار کرد: چهارمحال و بختیاری تنوع زیستی و گونه‌های جانوری بالایی دارد و هر گونه خللی در منابع آبی و زیستی باعث حذف گونه‌های موجود در آن خواهد شد.

وی  با اشاره به اینکه کشور ایران در زمینه‌های مختلف دارای پتانسیل‌های ارزشمندی است و هر روز شاهد پیشرفت دانشمندان ایرانی در عرصه‌های مختلف هستیم، تصریح کرد: در راستای توسعه علوم جانوری کشور تحقیق‌های حائز اهمیتی انجام شده است.

وی افزود: تا کنون محققان علوم جانوری و زیست شناسان ایران، پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی خود را در زمینه شناسایی جانوران و زمینه مولکولی انجام داده و در راستای توسعه پایدار کشور، علم خود را ارتقاء داده‌اند.

معاون آموزشی دانشکده زیست‌شناسی ایران بر لزوم همکاری سایر دانشگاه‌ها در این طرح تأکید کرد و افزود: هر دانشگاهی طرح مورد نظر خود را می‌تواند به انجمن زیست‌شناسی ایران ارسال کند تا پیگیری و تحقیقات لازم اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه علوم جانوری با علوم کشاورزی، دامپروری، زیست‌شناسی و سلامت انسان ارتباط تنگاتنگ دارد، تصریح کرد: متأسفانه عدم ارتباط آموزشی میان دانشگاه‌های کشور مانع توسعه در این علم شده است.

ساری، استفاده از گونه‌های جانوری را در برخی زمینه‌ها مانند ساخت ترکیبات دارویی موثر دانست و گفت: در برخی مواقع از گونه‌های جانوری و دریایی می‌توان داروهایی همچون تسکین‌دهنده‌های درد تولید کرد.

عضو هیأت مدیره انجمن زیست‌شناسی ایران از تدوین سند توسعه و چشم‌انداز زیست‌شناسی کشور گزارش داد و گفت: برای تدوین سند توسعه و چشم‌انداز علم زیست‌شناسی کشور نشست‌هایی با دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: اخیراً  دو گونه‌ آبزی در شهرستان لردگان و تالاب چغاخور این استان توسط محققان شناسایی شده و تحقیقات لازم توسط این انجمن نیز انجام گرفته است.

انتهای پیام

[ad_2]
مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

بانکداری اینترنتی

اینترنت بانک ، امکاناتي از قبيل دريافت موجودي به صورت آنلاين، انتقال وجه بين کليه حساب ها در بانک ، ...

مقابله با حملات سایبری

گروهی متشکل از 34 شرکت فناوری دنیا ، تفاهم نامه ای با موضوع حفظ امنیت سایبری کابران را به امضا ...

ویژگی های نسخه جدید تلگرام

چند روز اخیر تلگرام نسخه جدیدی را به نام tellegram X منتشر کرده است که به گفته دوروف مدیر این ...