سومین سمپوزیوم ایمونوسل‌تراپی در سرطان برگزار می‌شود

[ad_1]

سومین سمپوزیوم ایمونوسل تراپی در سرطان با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  سومین سمپوزیوم ایمونوسل تراپی در سرطان با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی، دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و شرکت دانش‌بنیان سل تک فارمد برگزار می‌شود.

این سمپوزیوم در تاریخ 10 اسفندماه در تالار شهدای دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با حضور سخنرانان برجسته داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

آرش القاسی دبیر علمی سومین سمپوزیوم ایمونوسل تراپی در سرطان گفت: ایمونوسل‌تراپی، علم نوینی در درمان سرطان‌هاست که به کمک درمان‌های رایج آمده و پیشرفت‌های اخیر جهانی این امید را به وجود آورده است که بسیاری از بیمارانی که نتوانسته‌اند با روش‌های درمانی رادیوتراپی، شیمی درمانی و جراحی بهبودی کامل پیدا کنند به کمک استفاده از روش‌های ایمونوتراپی درمان شوند.

وی ادامه داد: همگام با پیشرفت‌های جهانی، توسعه و تحقیق در این شاخه از علم نوین برای درمان بیماران کشورمان بسیار ضروری است. دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز با داشتن اعضای هیئت علمی و محققان برجسته در زمینه ایمنی شناسی، ژنتیک و علوم مرتبط با سلول‌های بنیادی در اکنون گسترش فعالیت‌ها و تحقیقات در این زمینه است و برگزاری این سمپوزیوم می‌تواند گام ارزشمندی در آشنایی و تسریع  فعالیت‌های مربوط به این شاخه از درمان سرطان باشد.

القاسی محورهای این سمپوزیوم را درمان سرطان با استفاده از iPS؛ بررسی جدیدترین یافته‌ها در مورد تکنولوژی CAR T Cell در درمان؛ کاربردهای ژن درمانی در درمان سرطان؛ درمان با استفاده از سلول‌های NK مهندسی شده؛ درمان با استفاده از سلول‌های CAR T و نیز درمان با استفاده از سلول‌های DC عنوان کرد.

همچنین خدادادی رئیس سومین سمپوزیوم ایمونوسل تراپی در سرطان بیان کرد: با توجه به پیشرفت‌های سال‌های اخیر در زمینه سل تراپی و ایمیون سل تراپی و همچنین گذراندن مراحل کارآزمایی بالینی و ابداع برخی از روش‌های درمان بیماری‌های سرطان ارائه مطالب در زمینه‌های تحقیقاتی به افراد علاقه‌مند و صاحب‌نظر می‌تواند زمینه‌ساز ارتباطات فرابخشی برای پیشبرد اهداف درمانی با تکیه بر سل تراپی باشد. 

وی ضمن اشاره به این مسئله که دعوت از سخنرانان خارجی و حضور مراکز فعال در این حوزه می‌تواند زمینه ارتباطات با مراکز تحقیقاتی کشور را با خارج از کشور فراهم کند، گزارش داد: در حاشیه این سمپوزیوم کارگاه  CAR T Cell Therapy&  DC Therapy در تاریخ 9 اسفند برگزار خواهد شد.

سومین سمپوزیوم ایمونوسل تراپی در سرطان با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی، دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و شرکت دانش‌بنیان سل تک فارمد 10 اسفندماه 96 در تالار شهدای دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با حضور سخنرانان برجسته داخلی و خارجی برگزار می‌شود. 

انتهای پیام

[ad_2]
مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

بانکداری اینترنتی

اینترنت بانک ، امکاناتي از قبيل دريافت موجودي به صورت آنلاين، انتقال وجه بين کليه حساب ها در بانک ، ...

مقابله با حملات سایبری

گروهی متشکل از 34 شرکت فناوری دنیا ، تفاهم نامه ای با موضوع حفظ امنیت سایبری کابران را به امضا ...

ویژگی های نسخه جدید تلگرام

چند روز اخیر تلگرام نسخه جدیدی را به نام tellegram X منتشر کرده است که به گفته دوروف مدیر این ...