سومین سمپوزیوم ایمونوسل‌تراپی در سرطان برگزار می‌شود

[ad_1]

سومین سمپوزیوم ایمونوسل تراپی در سرطان با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  سومین سمپوزیوم ایمونوسل تراپی در سرطان با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی، دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و شرکت دانش‌بنیان سل تک فارمد برگزار می‌شود.

این سمپوزیوم در تاریخ 10 اسفندماه در تالار شهدای دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با حضور سخنرانان برجسته داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

آرش القاسی دبیر علمی سومین سمپوزیوم ایمونوسل تراپی در سرطان گفت: ایمونوسل‌تراپی، علم نوینی در درمان سرطان‌هاست که به کمک درمان‌های رایج آمده و پیشرفت‌های اخیر جهانی این امید را به وجود آورده است که بسیاری از بیمارانی که نتوانسته‌اند با روش‌های درمانی رادیوتراپی، شیمی درمانی و جراحی بهبودی کامل پیدا کنند به کمک استفاده از روش‌های ایمونوتراپی درمان شوند.

وی ادامه داد: همگام با پیشرفت‌های جهانی، توسعه و تحقیق در این شاخه از علم نوین برای درمان بیماران کشورمان بسیار ضروری است. دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز با داشتن اعضای هیئت علمی و محققان برجسته در زمینه ایمنی شناسی، ژنتیک و علوم مرتبط با سلول‌های بنیادی در اکنون گسترش فعالیت‌ها و تحقیقات در این زمینه است و برگزاری این سمپوزیوم می‌تواند گام ارزشمندی در آشنایی و تسریع  فعالیت‌های مربوط به این شاخه از درمان سرطان باشد.

القاسی محورهای این سمپوزیوم را درمان سرطان با استفاده از iPS؛ بررسی جدیدترین یافته‌ها در مورد تکنولوژی CAR T Cell در درمان؛ کاربردهای ژن درمانی در درمان سرطان؛ درمان با استفاده از سلول‌های NK مهندسی شده؛ درمان با استفاده از سلول‌های CAR T و نیز درمان با استفاده از سلول‌های DC عنوان کرد.

همچنین خدادادی رئیس سومین سمپوزیوم ایمونوسل تراپی در سرطان بیان کرد: با توجه به پیشرفت‌های سال‌های اخیر در زمینه سل تراپی و ایمیون سل تراپی و همچنین گذراندن مراحل کارآزمایی بالینی و ابداع برخی از روش‌های درمان بیماری‌های سرطان ارائه مطالب در زمینه‌های تحقیقاتی به افراد علاقه‌مند و صاحب‌نظر می‌تواند زمینه‌ساز ارتباطات فرابخشی برای پیشبرد اهداف درمانی با تکیه بر سل تراپی باشد. 

وی ضمن اشاره به این مسئله که دعوت از سخنرانان خارجی و حضور مراکز فعال در این حوزه می‌تواند زمینه ارتباطات با مراکز تحقیقاتی کشور را با خارج از کشور فراهم کند، گزارش داد: در حاشیه این سمپوزیوم کارگاه  CAR T Cell Therapy&  DC Therapy در تاریخ 9 اسفند برگزار خواهد شد.

سومین سمپوزیوم ایمونوسل تراپی در سرطان با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی، دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و شرکت دانش‌بنیان سل تک فارمد 10 اسفندماه 96 در تالار شهدای دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با حضور سخنرانان برجسته داخلی و خارجی برگزار می‌شود. 

انتهای پیام

[ad_2]
مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

ویژگی های نسخه جدید تلگرام

چند روز اخیر تلگرام نسخه جدیدی را به نام tellegram X منتشر کرده است که به گفته دوروف مدیر این ...

تولید هیدروژن خالص با کارایی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

[ad_1] محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شدند با هدف تکیه بر سوخت‌های پاک، هیدروژن خالص را با یک فرایند شیمیایی ...

ثبت انجمن‌های علمی گروه پزشکی در سامانه ثبت شرکت‌ها تسهیل می‌شود

[ad_1] رئیس کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی با بیان این‌که ثبت انجمن‌های علمی گروه پزشکی در سامانه ثبت شرکت‌ها تسهیل می‌شود، ...