صرفه‌جویی ارزی حاصل رونمایی از دو طرح دانش بنیان در البرز


‌معاون فناوری پارک علم و فناوری البرز از صرفه‌جویی ارزی بسیار زیاد به خاطر رونمایی از بزرگترین دستگاه نیتروژن دهی پلاسما و گیرنده رادار پدافند برد کوتاه در این پارک گزارش داد.

‌سبط الشیخ انصاری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، در خصوص رونمایی از  بزرگترین دستگاه نیتروژن‌دهی پلاسما  کشور در پارک علم و فناوری البرز گفت: این دستگاه در بخش پوشش دهی و سختکاری فلزات به روش نوین کاربرد دارد.

انصاری افزود: در روش سنتی به وسیله آبکاری این کار انجام می‌شد اما این روش افزایش کیفیت و کاهش قیمت و  آلودگی زیست محیطی را به همراه داشته است.

وی با بیان اینکه شرکت سازنده این دستگاه از پیشروترین شرکت‌های کشور است که در پارک علم و فناوری البرز استقرار دارد گفت: حدود یکسال برای ساخت این دستگاه فعالیت صورت گرفته است تا به نیاز پروژه‌های فعال در بخش صنعت فولاد، نفت و گاز و پتروشیمی در ابعاد بزرگ پاسخ داده شود.

انصاری از اخذ سفارش از بخش‌های مختلف صنایع کشور برای سخت کاری به وسیله این دستگاه  گزارش داد و افزود: قبلا این کار توسط متخصصین خارجی در داخل و یا در خارج از کشور انجام می‌شد اما این دستگاه صرفه‌جویی ارزی بسیار به دنبال داشته است.

معاون فناوری پارک علم و فناوری البرز در خصوص کاهش آلودگی‌های زیست محیطی با استفاده از این دستگاه برای سختکاری فلزات نیز گفت: روش‌های سنتی آلودگی بسیار زیادی به دنبال دارد اما این دستگاه بدون آلودگی زیست محیطی کار سختکاری را انجام می‌دهد.

وی در خصوص اشتغالزایی که با ساخت این دستگاه در پارک البرز صورت گرفته است بیان کرد: با ساخت این دستگاه شش نفر به صورت مستقیم و هشت نفر به صورت غیر مستقیم که از دانش آموختگان دانشگاهی هستند مشغول به کار شده‌اند.

  انصاری در ادامه از رونمایی گیرنده رادار پدافند برد کوتاه در پارک البرز برای اولین بار در کشور گزارش داد و افزود: این گیرنده هم در حوزه نظامی و هم در حوزه زیست محیطی و هواشناسی کاربرد دارد که بومی سازی شده و برای کشور صرفه‌جویی ارزی به دنبال دارد.

 

انتهای پیام


مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

علم ژنتیک در ایران مغفول مانده است

عضو هیأت علمی گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه ژنتیک علمی است که در ...

استارتاپ‌ها می‌توانند انقلاب بزرگی در حوزه اشتغال و اقتصاد کشور ایجاد کنند

رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه استارتاپ ها دارای خاصیت خلاقیت و ...

آیا از یخچال صندوق دار خودران چیزی شنیده اید ؟!

هر لحظه و هر ثانیه با پیشرفت تکنولوژی تغییرات بسیاری در وسایل و لوازم الکترونیکی و غیر الکترونیکی ایجاد می ...