ضرورت توجه کشور به “مریم‌”های ایران

[ad_1]

پدر مریم میرزا خانی با تاکید بر اینکه مریم های زیادی در اقصی نقاط کشور وجود دارد بر ایجاد زمینه‌های رشد جوانان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا احمد میرزاخانی در حاشیه آیین تجلیل از مقام علمی زنده یاد پروفسور مریم میرزاخانی در جمع خبرنگاران با تاکید بر ضرورت توجه به جوانان کشور افزود : اگر در این زمینه بخواهیم غلو و یا اغراق کنیم جوانان کشور از دسترس ما دور خواهند شد.

وی تاکید کرد: همانند مریم میرزاخانی‌، “مریم”های دیگری در کشور وجود دارند و حتی از مریم بهتر هم در کشور وجود دارد از این رو باید فضای کشور را به گونه ای ساماندهی کنیم تا جوانان بتوانند رشد و پیشرفت کنند.

پدر مرحوم میرزاخانی با اشاره به اینکه استعدادهای زیادی از جمله در زمینه ریاضیات و فیزیک در کشور وجود دارند،خاطرنشان کرد: ما جوانان با استعداد زیادی در کشور داریم و باید کوشش کنیم که بتوانند راه رشد  و تعالی را طی کنند.

وی با تاکید بر اینکه در این زمینه باید تعارفات را کنار گذاشت، ادامه داد: ما نباید به یک فرد با استعداد اکتفا کنیم و باید زمینه بروز استعدادها برای همه جوانان فراهم شود.

خدمات پرفسور مریم میرزاخانی به جامعه علمی و بشری دنیا

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی نیز طی سخنانی با تاکید بر اینکه جوانان در حوزه علمی از هر زمان شروع کنند دیر نمی‌شود خاطرنشان کرد: پرفسور مریم میرزاخانی علی رغم جوانی توانست تحولات علمی را در دنیا ایجاد کند.

به گزارش ایسنا دکتر اشرف بروجردی در حاشیه مراسم تجلیل و رونمایی زا تندیس مریم میرزاخانی در جمع خبرنگاران تاکید کرد: من به همه جوانان عزیزی که در کشور ایران زندگی می‌کنند یادآور می‌شوم که برای رسیدن به جایگاه علم و فناوری و معرفت هیچ گاه دیر نیست و همواره می توانند با تلاش و کوشش به قله‌های رفیع برسند.

وی ادامه داد: این جوانان می‌توانند با تلاش و کوشش آثاری را بر جای بگذارند که نسل‌های بعد بتوانند از آن بهره ببرند.

بروجردی با اشاره به اثر گذاری مریم میرزاخانی درحوزه‌ علمی دنیا یادآور شد: همانطور که پرفسور مریم میرزاخانی توانست اثر گذار باشد بر فهم و درک مردم نسبت به هستی و علم تغییر داد، جوانان کشور نیز می‌توانند در مسیر علم و دانش و زندگی بشریت اثر گذار باشند.

رییس کتابخانه ملی اضافه کرد: به نظر من مهم‌ترین اثری که مریم میرزاخانی توانست از خود به جای بگذارد این است که نشان داد می‌تواند انسان وارسته‌ای باشد و علی‌رغم جوانی و همه مسائلی که می توانست داشته باشد ترجیح داد به جامعه بشریت خدمت کند.

بروجردی با تاکید بر اینکه خدمت با بشریت مهم‌ترین اثر ماندگار مرحوم میرزاخانی بوده‌است، بیان کرد:‌ چه بسا آن فرمول‌هایی که مریم میرزاخانی در حوزه ریاضیات به جامعه بشری عرضه کرده در آینده بتواند تحولی را در دایره‌ علمی ایجاد کند و نسل‌های آینده از آن بهره مند شوند.

مشاور رییس جمهور به نمونه‌های از فعالیت دانشمندان جهان اشاره کردو ادامه داد: انیشتین زمانی به یک دایره علمی رسید که توانست از گذشته ایام خود تجربه کسب کند و به نتیجه مطلوب برسد و اینگونه نبود که اثرات علمی خلق شده از این دانشمند جهانی خلق الساعه باشند.

وی تاکید کرد: رسیدن به این جایگاه نیازمند یک پشتوانه علمی است و نتیجه به دست آمده توسط امثال میرزاخانی می‌تواند برای زندگی بشری مهم باشد.

به گزارش ایسنا، آیین تجلیل از مقام علمی زنده یاد پروفسور مریم میرزاخانی عصر امروز در سازمان اسناد و کتابخانه ملی با حضور خانواده پروفسور میرزاخانی، دکتر اشرف بروجردی مشاور رییس جمهور و رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و برخی از شخصیت های علمی و فرهنگی کشور برگزار شد.

انتهای پیام

[ad_2]
مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

بانکداری اینترنتی

اینترنت بانک ، امکاناتي از قبيل دريافت موجودي به صورت آنلاين، انتقال وجه بين کليه حساب ها در بانک ، ...

مقابله با حملات سایبری

گروهی متشکل از 34 شرکت فناوری دنیا ، تفاهم نامه ای با موضوع حفظ امنیت سایبری کابران را به امضا ...

ویژگی های نسخه جدید تلگرام

چند روز اخیر تلگرام نسخه جدیدی را به نام tellegram X منتشر کرده است که به گفته دوروف مدیر این ...