هم‌افزایی فعالان حوزه مواد و ساخت پیشرفته افزایش می‌یابد


تهیه الگو و مدلی برای شبکه‌سازی میان فعالان حوزه مواد و ساخت پیشرفته به منظور یکپارچه‌سازی اهداف، برنامه‌ها و ایجاد هم‌افزایی میان این افراد از موضوعاتی است که در جلسه شورای عالی ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری مطرح شد.

به گزارش ایسنا، سومین جلسه شورای عالی ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری با موضوع ارائه گزارش عملکرد فعالیت‌های سال گذشته در محل این ستاد برگزار شد.

در این جلسه گزارش عملکرد و اقدامات انجام شده ستاد در سالی که گذشت، توسط اعضای شورای عالی آن بحث و بررسی شد. لزوم تلاش برای جذب منابع بیشتر در راستای توسعه فعالیت‌ها و اقدامات ستاد یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده در این جلسه بود تا از این پس با وجود منابع مالی بیشتر فعالیت‌های گسترده‌تری در حوزه مواد و ساخت پیشرفته انجام شود. همچنین این اعضا ضرورت مبنا قراردادن راهبردها و اقدامات پیش‌بینی‌شده سند راهبردی ستاد، در فعالیت‌ها و برنامه‌های سال 96 را به عنوان پیشنهاد مطرح کردند.

در ادامه جلسه نیز موضوعات و پیشنهاداتی همچون تعیین سهم مشخص منابع مورد نیاز برای انواع فعالیت‌ها و اقدامات ستاد و تهیه الگو و مدلی برای شبکه‌سازی میان فعالان حوزه مواد و ساخت پیشرفته به منظور یکپارچه‌سازی اهداف، برنامه‌ها، اقدامات، زیر ساخت‌ها و … و ایجاد هم‌افزایی میان آنها مطرح شد.

همچنین در این جلسه توضیحاتی راجع به برنامه عملیاتی ساخت افزایشی در سال 96، گردهمایی فعالان این حوزه و نیز طرح توانمندسازی نیروی انسانی علاقه مند در قالب طرح I3DL، ارائه شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، این جلسه با حضور محمود مهرداد شکریه دبیر ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی، محمود نیلی رئیس دانشگاه تهران، حمیدرضا شاهوردی عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، محمدحسین بهشتی بهشتی رئیس انجمن علمی کامپوزیت ایران، سید محمد مهدی هادوی عضو هیات علمی دانشگاه مالک اشتر برگزار شد.

انتهای پیام


مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

تفاوت مقاوم‌سازی در ایران پس از بم و مکزیک پس از زلزله 8 ریشتری

زلزله بزرگ و تاریخی مکزیک موجب شد که از بیش از 20 سال قبل این کشور اقدام به مقاوم‌سازی و ...

بررسی فناوری‌های نوین سامانه‌های احتراقی در دانشگاه شریف

هفتمین کنفرانس سوخت و احتراق ایران با هدف تبادل اندیشه و انتقال آخرین دستاوردها و تجربیات متخصصین داخلی و خارجی ...

تجلیل سرپرست وزارت علوم از چهار دهه تلاش‌های علمی “دکتر جبه‌دار”

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در منزل دکتر “پرویز جبه‌دار مارالانی”، چهره ماندگار مهندسی برق ایران و ...