هم‌افزایی فعالان حوزه مواد و ساخت پیشرفته افزایش می‌یابد


تهیه الگو و مدلی برای شبکه‌سازی میان فعالان حوزه مواد و ساخت پیشرفته به منظور یکپارچه‌سازی اهداف، برنامه‌ها و ایجاد هم‌افزایی میان این افراد از موضوعاتی است که در جلسه شورای عالی ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری مطرح شد.

به گزارش ایسنا، سومین جلسه شورای عالی ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری با موضوع ارائه گزارش عملکرد فعالیت‌های سال گذشته در محل این ستاد برگزار شد.

در این جلسه گزارش عملکرد و اقدامات انجام شده ستاد در سالی که گذشت، توسط اعضای شورای عالی آن بحث و بررسی شد. لزوم تلاش برای جذب منابع بیشتر در راستای توسعه فعالیت‌ها و اقدامات ستاد یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده در این جلسه بود تا از این پس با وجود منابع مالی بیشتر فعالیت‌های گسترده‌تری در حوزه مواد و ساخت پیشرفته انجام شود. همچنین این اعضا ضرورت مبنا قراردادن راهبردها و اقدامات پیش‌بینی‌شده سند راهبردی ستاد، در فعالیت‌ها و برنامه‌های سال 96 را به عنوان پیشنهاد مطرح کردند.

در ادامه جلسه نیز موضوعات و پیشنهاداتی همچون تعیین سهم مشخص منابع مورد نیاز برای انواع فعالیت‌ها و اقدامات ستاد و تهیه الگو و مدلی برای شبکه‌سازی میان فعالان حوزه مواد و ساخت پیشرفته به منظور یکپارچه‌سازی اهداف، برنامه‌ها، اقدامات، زیر ساخت‌ها و … و ایجاد هم‌افزایی میان آنها مطرح شد.

همچنین در این جلسه توضیحاتی راجع به برنامه عملیاتی ساخت افزایشی در سال 96، گردهمایی فعالان این حوزه و نیز طرح توانمندسازی نیروی انسانی علاقه مند در قالب طرح I3DL، ارائه شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، این جلسه با حضور محمود مهرداد شکریه دبیر ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی، محمود نیلی رئیس دانشگاه تهران، حمیدرضا شاهوردی عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، محمدحسین بهشتی بهشتی رئیس انجمن علمی کامپوزیت ایران، سید محمد مهدی هادوی عضو هیات علمی دانشگاه مالک اشتر برگزار شد.

انتهای پیام


مرجع گزارش

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
x

این مطالب را نیز ببینید!

علم ژنتیک در ایران مغفول مانده است

عضو هیأت علمی گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه ژنتیک علمی است که در ...

استارتاپ‌ها می‌توانند انقلاب بزرگی در حوزه اشتغال و اقتصاد کشور ایجاد کنند

رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه استارتاپ ها دارای خاصیت خلاقیت و ...

آیا از یخچال صندوق دار خودران چیزی شنیده اید ؟!

هر لحظه و هر ثانیه با پیشرفت تکنولوژی تغییرات بسیاری در وسایل و لوازم الکترونیکی و غیر الکترونیکی ایجاد می ...